کد خبر : ۳۷۲
تاریخ انتشار : ۱۰:۳۵ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰
تغییر مسیر صعود به قله‌ی«کی نو» یک ضرورت است.

مهرشاد زارعیان کوه نورد و طبیعت نویس است. او شیفته و مسحور کوه است و سال هاست که در عرصه ی کوهنوردی فعالیت می کند. پیشنهادهای او برای تقویت کوهنوردی در خوزستان شنیدنی است. او معتقد است که باید کارگروه اطفاء حریق کوه های خوزستان تشکیل شود. زارعیان این پیشنهاد را در راستای صیانت از طبیعت و جلوگیری از تخریب محیط زیست مطرح کرده است و امیدوار است به زودی این اتفاق مهم رخ دهد. این کوهنورد خوزستانی معتقد است که تاکنون تلاشی برای کشف استعدادهای این ورزش مفرح در استان انجام نشده است.

زارعیان تعامل با کوهنوردان را زمینه‌ی گسترش و توسعه کوهنوردی می داند. او با انتقاد از هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان می گوید: « در خصوص احداث جان پناه در دو قله بلند «کی نو» و «قارون» کم کاری شده است. همچنین هیچ گونه تلاشی در جهت تشکیل کارگروه پیشگیری از آتش سوزی انجام نشده است. پوشش گیاهی زاگرس ارزشمند است. سال ها طول کشیده تا این پوشش گیاهی شکل بگیرد و وظیفه ما مراقبت از این نعمت سبز است.»

این کوهنورد خوزستانی افزایش بی رویه باشگاه های کوهنوردی و عدم نظارت بر عملکرد آن ها را یکی از آسیب های هیات کوهنوردی خوزستان می داند. زارعیان تغییر مسیر صعود به قله «کی نو» را یک ضرورت می داند. او بر این باور است که چنانچه هیات های کوهنوردی استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری در این زمینه به تفاهم برسند این تغییر مسیر ِصعود از دشواری ها و خطرات فتح قله «کی نو» خواهد کاست.


نام:
ایمیل:
* نظر: