کد خبر : ۳۶۷
تاریخ انتشار : ۱۷:۱۶ - ۰۲ دی ۱۳۹۹
اوایل تابستان ۹۹ خبر مسرت بخش کلنگ زنی پروژه احداث پتروپالایشگاه بذر امید را در دل مردم نجیب و ساکنان شهر کمتر توسعه یافته رامهرمز نشاند.

اتفاقی که در ابتدای دوره جدید نمایندگی مجلس میتواند نوید بخش رونق منطقه و اشتغال جوانان شایسته دیارمان گردد‌.
در این بین جهت تحقق این پروژه صنعتی، انتظارات بحقی بر عهده‌ی نماینده محترم مجلس و مردم شریف منطقه است.

1- نماینده محترم حوزه انتخابیه:
حاج ابراهیم متینیان که در ابتدای دوره جدید با پیگیری کلنگ زنی و احداث این پروژه گامی ارزشمند در مسیر رشد همه‌جانبه منطقه برداشته و نشان داده عزم خود را جهت خدمت جزم نموده سه مطالبه اساسی را برعهده دارد:

الف: میبایست با پیگیری دقیق و کارشناسی بطور مستمر ناظر و متولی اجرای طرح، تحقق تعهدات وزارت نفت و انجام وظایف پیمانکار پروژه باشد.
(بطور مثال میتوان کارگروهی از نخبگان و صاحب نظران را در این راستا تشکیل نمود)
ب: ایشان با تجاربی که در طی حدودا ۴دهه مدیریت خود داراست میبایست واقعیت‌های میدانی، ظرفیت های منطقه و موانع پیش رو را بشناسد و با صداقت روند اجرای پروژه را با موکلین خود در میان بگذارد.
ج: یکی از انتظارات بحق آحاد مردم از نماینده محترم اینست که از تمام ظرفیت‌های انسانی منطقه و افراد دارای تجربه بخصوص سرمایه‌های این دیار در صنعت نفت کشور (چه افراد شاغل و چه تجارب گرانسنگ افراد بازنشسته نفتی) نهایت بهره را ببرد.
لازم است با ارتباط‌گیری و درخواست همکاری از سوی نماینده محترم ، این ظرفیت های ارزشمند، تجارب خود را بطور صادقانه به میدان بیاورند.

2- مردم شریف حوزه انتخابیه:
مردم ولایتمدار و نجیب منطقه در راستای تحقق این فرصت ارزشمند نیز وظایفی را برعهده دارند.

خواص اثر گذار:
خواص جامعه در این موضوع ، افرادی هستند دارای ظرفیت های مادی، آبرویی، ارتباطات اداری، تجارب صنعتی و کارشناسی، که لازم است با صداقت کامل بخاطر رشد شهر و آینده‌ی مردم این منطقه آنچه در توان دارند جهت اثبات ادعای دلسوزی خود به عرصه‌ی عمل و همکاری با نماینده‌ی شهر بکار بگیرند.

آحاد مردم منطقه:
مردم عزیز جامعه نیز نقش حمایتی و همکاری را دارند.
ایشان میتوانند با جلوگیری از سنگ‌اندازی‌های غیردلسوزانه مسیر را جهت اجرای کامل طرح هموار سازند.
فراموش نکنیم در طی ادوار گذشته نیز برخی از مدیران، نمایندگان و شخصیت‌های ملی نیز در فکر اجرای پروژه‌های صنعتی مشابهه بودند و یا حتی برخی طرح‌های ملی در این شهر تا مرحله‌ی کلنگ‌زنی نیز پیش رفت اما متاسفانه با برخی شیطنت‌ها، سنگ اندازی‌ها و عدم همکاری مانند عدم تحویل زمین برای اجرای طرح، مانع اجرای این پروژه‌ها شده اند و نهایتا فرصت مدنظر از دست رفت و یا متاسفانه به شهرهای همجوار تعلق گرفت.

نیک مستحضرید آنچه در این پروژه در معرض آسیب جدی است، اعتماد عمومی جامعه میباشد.

در پایان این نکته را یادآور میشوم که خدای نکرده در صورت عدم اجرای این طرح، آنکه متضرر میشود شهر و ساکنان منطقه هستند، نه افراد که با پایان دوره‌ی خود شاید شامل تغییراتی شوند.
لذا میزان صداقت و دلسوزی نگارنده و مخاطبین برای شهر و مردم در این فرصت پیش رو به آزمون گذاشته خواهد شد.

و سلام علی من اتبع الهدی

محمدمهدی مهدوی
۹۹/۹/۲۶

نام:
ایمیل:
* نظر: