کد خبر : ۳۶۶
تاریخ انتشار : ۲۲:۲۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۹
تاریخ پُر از تکرار حوادث است و شوریده بخت آنکس که تاریخ بخواند و عبرت ببیند و درس نگیرد.

با استعانت از امام زمان(عج) و ضمن عرض خداقوت و آرزوی توفیق برای نماینده جدید حوزه انتخابیه نکاتی از باب محبت و دلسوزی خطاب به "حاج ابراهیم متینیان" و دیگر تصمیم‌گیران اطراف وی عرض مینمایم.

همه نیک مستحضرند که نماینده امروز همان پاسدار رزمنده دیروز و فرمانده بسیجی سپاه و شخصیتی با رزومه انقلابی است.
با توجه به آنچه در ماراتن کم سابقه‌ی انتخابات اخیر روی داد و اقبال عمومی جامعه و منتقدین وضع آنروز را واداشت تا حامی کاندیدای واحدی گردند و نیز باتوجه به آرایش مجلس یازدهم ، انتظارات و توقعات آحاد جامعه را دو چندان نمود.

توقعاتی از جنس مطالبات خاک خورده و فراموش شده‌ی شهرهای کمتر توسعه‌ یافته همانند چاه‌های متعدد نفت و گاز، خاک حاصلخیز، رودخانه‌های پر آب، وجود معادن و منابع فراوان و نیز فرصت های کم نظیری همچون وجود آثار باستانی و جوانان مستعد در حوزه انتخابیه

فضای ملتهب و پُر چالش دیروز منطقه که بحمداله با هوشیاری آحاد مردم، مسئولین امنیتی و قضایی و... روی آرامش به خود دیده مستعد فراهم شدن حوزه‌ی پیشرفته تر است.

نگارنده بعنوان یک جوان از نسل سوم انقلاب اسلامی و علاقمند به آینده شهر خود توقع دارد، نماینده جدید به دور از آنچه روحیه کینه‌توزی و سیاسی‌کاری، عملکردسازی، قومیت گرایی و پادو پروری در گذشته یاد میشد، مسیر پیش رو را با توکل بر خدا و بهره‌مندی از استعداد‌های مادی، معنوی و انسانی موجود و نیز با پیگیری عملیاتی نه آنچه پیش‌تر بعنوان اخذ مجوز و اعتبار بروی کاغذ اطلاع‌رسانی میشد و یا حتی عملکرد سازی با عباراتی همچون بازدید میدانی؛ رامهرمز و رامشیری آباد و آرام در کارنامه‌ی خود بجا بگذارد.

پرهیز از عزل و نصب های سیاسی و ستادی و کمک به مدیران توانمند و سالم (ولو اینکه با نگرش ستادی متفاوتی باشند) ، کمک به گسترش فضای فرهنگی، ورزشی و علمی منطقه، بهره مندیِ مکانیزه و اصولی از آب و خاک کم‌نظیر این دو شهر ، جذب اعتبار و سرمایه، تمرکز بر ایجاد اشتغال پایدار و صنعتی در حوزه انتخابیه (با توجه به معادن و منابع زیرزمینی) ، اجتناب از هم‌نشینی با اغنیا و برخی پیمانکاران ناسالم و نیز همراهی و بکارگیری اقشار نخبگان جامعه از طوایف مختلف و متدینین دارای ایده انتظار بحق و کهنه‌ی مردم شریف این شهرستان از نماینده جدید خود است که امید داریم تحقق یابد.

در ۶ ماهه‌ی اول آنچه مشاهده شد غالبا حرکت مثبت و معقول از سوی نماینده محترم بوده و البته ابهامات و شبه‌هایی در اذهان برخی دلسوزان نیز به وجود آمد بعنوان مثال سوال بخشی از جامعه مبنی بر اینکه "نقش برخی بستگان و اطرافیان آقای نماینده در تصمیم‌گیری و عزل و نصب و دیگر امورات" چیست؟!
"تا چه میزان روحیه قومیت‌گرایی و انحصار طلبی در نماینده محترم وجود دارد؟"
"ضمن احترام به شخصیت والا و متشرع مسئولین دفتر نماینده، آیا این افراد با بافت شهر و اقشار مختلف شهرستان چه میزان آشنایی و ارتباط دارند؟ فعالان اجتماعی و تاثیرگذاران سیاسی فرهنگی منطقه را چقدر می‌شناسند؟"
"و یا حتی ممکن است حضور برخی همراهان و یا انتخاب بعضی بزرگواران در دفتر شائبه‌ی نظامی‌گری و روحیه پادگانیسم را در منطقه ترویج دهد؟"
و نیز برخی دیگر از ابهامات پیرامون کلنگ‌زنی عجولانه‌ی پروژه‌ها، نحوه اطلاع رسانی اخبار و عملکرد روابط عمومی نماینده، دخالت دیگر نمایندگان استان در انتصابات حوزه انتخابیه، حضور تاثیر گذار نماینده محترم در مسائل مهم ملی و منطقه ای و.....

نگارنده بنا بر قضاوت ندارد، بخش عمده‌ی سوالات و ابهامات فوق سخنانی است که در کف جامعه شنیده شده و نیز امیدوار است دلسوزی نگارش شده از سوی شخصیت انقلابی و خوش سابقه‌ی نماینده‌ی محترم با آغوش باز و نگاه مثبت تلقی گردد و احیانا اگر خطا و انحرافی صورت گرفته سریعا اصلاح شود.

سیاهه کوتاه میکنم و یادآور میشوم مشابهه آنچه امروز تحریر شد، چهار سال پیش طی چند یاداشت خطاب به نماینده‌ی وقت تذکر داده شد که متاسفانه تاثیری نداشت و شد آنچه که شد....

(یادآور میشوم انتشار یاداشت فوق طی چند ماه گذشته، با مشورت دوستان متدین و دلسوز جهت بالا بردن روحیه خدمت رسانی و نیز فرصت دادن به نماینده محترم 2 بار به تاخیر افتاد)

"وسلام علی من اتبع الهدی"

محمدمهدی مهدوی
99/8/25
نام:
ایمیل:
* نظر: