کد خبر : ۳۶۳
تاریخ انتشار : ۱۸:۱۳ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۹
این که یک نماینده مجلس از استان خوزستان پس‌از سالها بعنوان اولین اولویت خود کمیسیون آموزش را در مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده و عضو آن شده است جای تامل و شگفتی دارد!

آرش يان چشمه

خوزستان از استان های قعر نشین جداول سطوح آموزشی مختلف در کشور است؛ مانند آمار و ارقام سالانه کنکور سراسری! حتی اگر مدیر کل آموزش و پرورش این مهم را کتمان کند.

این که یک نماینده مجلس از استان خوزستان  پس‌از سالها بعنوان اولین اولویت خود کمیسیون آموزش را در مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده  و عضو آن شده است جای تامل و شگفتی دارد!

در سالهای پیش ولی الله شجاع پوریان  عضو کمیسیون فرهنگی بوده و مابقی نمایندگان همه تلاش خود را مصروف حضور در کمیسیون های  نان و آب دار کرده اند.

جالب است که حوزه های فرهنگ و آموزش از چالش برانگیز ترین حوزه های نیازمند توجه در این استان هستند.

در خبرهای مربوط به مجلس خواندم که سید محمد مولوی نماینده مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون آموزش مجلس شده است. از انگیزه های این نماینده تازه نفس دوره یازدهم بی اطلاعم، اما همینقدر می دانم که این اقدام می تواند زمینه ساز تغییر و تحول- اگر چه اندک- در وضعیت اسفناک آموزش استان شود. البته اگر تنها هدف مولوی از این اقدام جالب هم کمیسیون بودن با محمد باقر قالیباف نباشد!

نامطلوب بودن کیفیت آموزش در استان زرخیز خوزستان علیرغم هزینه های هنگفتی که در این حوزه صورت می گیرد بر کسی پوشیده نیست.
 
والدین مضطرب و سردرگمی که مجبور به هزینه کردن پول های هنگفت برای کلاس های نابسامان و بی در و پیکر کنکور می شوند چه نتیجه ای  کسب کرده اند؟ حسرت، سرخوردگی و آینده مه آلود فرزندان.

لیست اولیه و کامل اعضای خوزستانی کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم به شرح زیر است:

✅کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری: سید محمد مولوی

✅کمیسیون اجتماعی: سید کریم حسینی،سید محمد مولوی، محمد کعب عمیر

✅کمیسیون اقتصادی:سید لفته احمد نژاد

✅کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:سید مجتبی محفوظی، سید کریم حسینی، سید احمد اوایی، حبیب آقاجری، فریدون حسنوند، علیرضا ورناصری، قاسم ساعدی، مجید ناصری نژاد

✅کمیسیون انرژی: محمد کعب عمیر، فریدون حسنوند، قاسم ساعدی، جلیل مختار، سهراب گیلانی، مجتبی یوسفی، مجید ناصری نژاد، ابراهیم متینیان، محمدطلا مظلومی، عبدالله ایزدپناه، علیرضا ورناصری، حبیب آقاجری
کمیسیون برنامه و بودجه: سهراب گیلانی، محمدطلا مظلومی

✅کمیسیون صنایع و معادن: سید احمد اوایی

✅کمیسیون عمران: مجتبی یوسفی، جلیل مختار، ابراهیم متینیان

✅کمیسیون کشاورزی: سید مجتبی محفوظی، عبدالله ایزدپناه، سید لفته احمدنژادنام:
ایمیل:
* نظر: