کد خبر : ۳۴۹
تاریخ انتشار : ۰۰:۲۰ - ۲۹ تير ۱۳۹۸
رییس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: در هر بحرانی تغذیه گروه های آسیب پذیر از جمله مادران باردار، کودکان، معلولین و سالمندان در اولویت است.


به گزارش خبرنگار اخبار حکمت مهنوش صاحبدل بیان کرد: در هنگام بحران هایی نظیر سیل و زلزله ‌دو گروه مردم بحران زده و خیرین ( موکب داران)  باید توصیه هایی را در مورد تغذیه و بهداشت در نظر بگیرند. از جمله تنوع غذایی که موکب داران می توانند در برنامه های غذایی خود داشته باشند، چنانچه در حوادث سیل اخیر مشاهده شد از انواع برنج ها بیش از حد مجاز استفاده شده است.

وی در ادامه افزود: از آنجایی که اکثر غذاهای دریافتی از خیرین شامل برنج و یا نان است ممکن است برای بیماران دیابتی و زنان باردار مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بنابراین لازم است این افراد شناسایی شوند و غذای آنها نیز به طور جداگانه تهیه شود.

رییس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان اظهار داشت:  کمبود مواد لبنی مانند شیر، ماست و کشک پاستوریزه، سبزیجات و انواع میوه ها می توانند باعث بروز بیماری هایی نظیر فقر آهن و کم خونی، کمبود انواع ویتامین ها نظیر (A B C) و یبوست شوند، بنابراین توصیه می شود حتما در کنار غذای اصلی این سه دسته مواد غذایی نیز استفاده شوند. همچنین به منظور پیشگیری از ابتلا به یبوست مصرف حبوبات، میوه ها، خرما، توت خشک، سایر خشکبار و آب معدنی سالم در سبد غذایی افراد قرار بگیرد.

مهنوش صاحبدل ضمن تاکید بسیار بر استفاده از سبزیجات در ادامه افزود: چنانچه به خاطر مشکلات در شستشوی سبزی های خوردنی ممکن است کمتر تهیه شوند لازم است از انواع سبزیجات دیگر نظیر خیار و گوجه استفاده شود چرا که باعث می شود افراد به علت استفاده مرتب از انواع برنج ها دچار اضافه وزن و چاقی نشوند.

وی گفت: در بعضی مواقع مشاهده می شود افراد  پرس های غذایی بیشتری برای وعده های بعدی دریافت می کنند و از آنجایی که امکان استفاده از وسایل سرمایشی در روزهای نخست وجود ندارد این اقدام آنها باعث می شود دچار مسمومیت غذایی شوند. پس بنابراین لازم است در روزهای نخستین بحران از غذاهای کنسروی که تنوع بالایی دارند و غذای گرم به میزان یک وعده و در همان زمان استفاده شود و در هفته های بعدی که بحران کمتر شد مواد غذایی نظیر خشکبار و وسایل پخت و پز در اختیار خانواده ها قرار بگیرد.


مهنوش صاحبدل در ادامه بیان کرد: از تغذیه شیرخواران زیر شش ماه با شیر مادر باید حمایت جدی و به زنان باردار رسیدگی بیشتری شود و از توزیع شیر خشک بدون ارزیابی دقیق وضعیت خانوار های آسیب دیده پرهیز کرد. همچنین برای پیشگیری از سوئ تغذیه زنان باردار و کودکان زیر ۲ سال باید مکمل های آهن و مولتی ویتامین بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت مصرف شود. در ضمن تعداد وعده های غذایی کودکان حداقل باید سه وعده در روز باشد. همچنین می توان از میان وعده هایی نظیر بسکویت، خرما و شیر استفاده کرد.

رییس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: افراد مبتلا به چربی خون بالا، فشار خون بالا، دیابت و قلبی عروقی باید از مصرف مواد غذایی بسته بندی شده که دارای نمک و قند هستند مانند کنسروها تا حد امکان خودداری کنند. غذاهای پخته شده هر چه سریع تر مصرف و از نگهداری این غذاها در چادر جدا دوری کنند.

وی در آخر ضمن تاکید بر توجه به تاریخ تولید و انقضاء مواد از جمله کنسروها اظهار داشت: از کنسروها و کمپوت های آسیب دیده (قوطی کج شده، باد کرده و سوراخ شده) به هیچ وجه استفاده نشود و قبل از آماده کردن غذای کمکی و غذا دادن به کودکان دست ها کاملا شسته شوند. از تماس غذاهای خام و پخته جلوگیری و میوه ها و سبزیجات به دقت ضد عفوتی شود.

لازم به ذکر است خوزستان از جمله استان هایی است که ماه هاست درگیر بحران های شدیدی از جمله سیل فروردین  و زلزله اخیر مسجدسلیمان شده است که متاسفانه در سکوت خبری رسانه ها به سر می برد.

نام:
ایمیل:
* نظر: