کد خبر : ۳۴۱
تاریخ انتشار : ۱۹:۲۸ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
رييس پژوهشكده تعليم و تربيت خوزستان با ارسال نامه اي به سايت اخبار حكمت از معلمان و پژوهشگران خداحافظي كرد.

متن نامه به شرح زير است:
 
به نام خدای مهربان و دانا .    پیامی برای سلامی  بر خداحافظی

    مهر بود، مهر آغاز که با لطف پروردگار متعال اشتیاق مان را برداشتیم و سفری را آغازکردیم. احساس کردیم وجودمان در مسیر تلاش هدفمند در عرصه ی تعلیم و تربیت می تواند در انسانی دیگر زمینه ی شکل گیری هویتی متعالی تر را فراهم نماید. مهر آغازمان آن گونه بود که گاه فراموش می کردیم خویشتن مان را در کدام کلاس درس جای گذاشته ایم و تنها و عمدتا" به یک چیز می اندیشیدیم و آن روایت متفاوت و مهربان  از  دانسته هایمان برای مشتاقان دانستن از طرف فراگیران بود.

      از تجربیات بسیار عبور کردیم و آموختیم که فرآیند یادگیری را نباید تنها به کلاس درس و مدرسه محدود کنیم. با تمامی افت و خیزهای یادگیری و آموزش در این سفر پر از افت و خیز بود که مفهوم پژوهش را دیگرگونه در یافتیم در قالب سفری که در آن می توان بر اساس شناخت درست با هزینه های بسیار کم تر مسیر عبور از تنگنا ها و حل مسائل آموزشی و پرورشی را پیدا نمود. در این راستا دستیابی به موفقیت هایی پیش آمد بخصوص موفقیت های سال های اخیردرعرصه های مختلف (جشنواره پژوهشگران برتر استان، همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی استان و کشور، برنامه معلم پژوهنده، جشنواره پژوهشگران دانش آموز، شورای پژوهشی مدرسه، کانون های پژوهشی استان، برگزاری نمایشگاه ها  گارگاه های علمی، همایش های یافته های پژوهشی، برنامه های هفته پژوهش و سایر فعالیت های پژوهشی)و کسب رتبه برتر کشوری را مرهون الطاف الهی و همکاری مستمر و صمیمانه مدیرکل محترم و اعضای هیات علمی همکار با آموزش و پرورش، روسای محترم ادارات، معاونین محترم پژوهشی، آموزشی، پرورشی، تربیت بدنی، پشتیبانی، کارشناسان خبره گروه پژوهش و همکاران بسیار ارزشمند و متعهد و متخصص اداره کل متبوع و تمامی معلمان، مربیان، مدیران، معاونین و کارشناسان پرتلاش پژوهشی مناطق می دانم که ضمن شکر به درگاه الهی صمیمانه مراتب تقدیر و سپاس خود را خالصانه برپیشگاه این عزیزان تقدیم می کنم.

   و اینک با خاطره ای خوب از آغاز، فصل اشتیاق و جوانی در آموزش و پرورش، با کوله باری از تجربه های حاصل از افت و خیزهای بسیار در محیط های یادگیری می رویم تا فصلی دیگر از رویای مفید بودن را با لطف پروردگار مهربان آغاز کنیم. ما از پاییز آغاز عبورکردیم، امتداد یافتیم، اثر گذاشتیم و اثر گرفتیم تا به پاییز اکنون رسیدیم. پاییز اکنون، پایانی نیست برسالیان تلاش. بازنشستگی انتهای مفید بودن انسان نیست. ما به جای دلتنگی پایان یک مسیر طولانی، شوق آغازی دیگر را به امید خدای بزرگ شروع می کنیم وبا این اندیشه از همه ی دوستان و همکاران حلالیت طلبیده و برخداحافظی سلامی دگرگونه دارم.

پایدار و تندرست باشید – غلامحسین عبادی
پژوهشکده تعلیم وتربیت استان خوزستان

نام:
ایمیل:
* نظر: