کد خبر : ۳۳۴
تاریخ انتشار : ۱۴:۴۴ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
با حضور وزیر نفت:
پروژه شرکت صنایع پتروشیمی با اعتباری بالغ بر ۳۸۸ میلیون دلار در اندیمشک کلنگ زنی شد.
به گزارش سایت اخبار حکمت؛ صبح روز پنج شنبه شانزدهم اسفند ماه ۹۷ پروژه صنایع پتروشیمی اندیمشک با حضور وزیر نفت و جمعی از مسئولان استانی کلنگ زنی شد.

 مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به اینکه تاکنون تمرکز بر روی صنایع میان دستی مثل متانول، اوره و پلی اتیلن بوده است اظهار کرد: تلاش بر این است که در گام دوم به صنایع پایین دستی روی آورده شود.

جعفر ربیعی افزود: صنایع پایین دستی از نظر قیمت ارزشمند تر هستند و بازار بهتری در صادرات دارند به همین جهت در شرکت پتروشیمی اندیمشک از محصول پایین دستی اتیلن اکساید استفاده می شود.

ربیعی در ادامه توضیح داد: اتیلن اکساید سود آوری بهتری نسبت به اتیلن و پلی اتیلن دارد و می تواند زنجیره ای از محصولات پایین دستی دیگر را به وجود آورد و در نتیجه  بخش خصوصی را برای سرمایه گزاری جذب می کند.

اشتغال زایی برای ۸۰۰ نفر

جعفر ربیعی خاطر نشان کرد: پروژه پتروشیمی اندیمشک  یک پروژه ۳۰۰ هزار تنی است که در زمان ساخت برای  بیش از ۲هزار نفر اشتغال زایی می کند و در زمان بهره برداری برای  ۸۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.

 گفتنی است این پروژه  با مالکیت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس  در مساحت ۹۰ هکتار ساخته می شود و ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن محصول پتروشیمی در سال دارد.

در صنایع پتروشیمی اندیمشک محصولات اتیلن اکساید، اتوکسیلات، گلایکول اتر، اتانول آمین تولید می شود.

خوراک اصلی این پروژه اتیلن است و محصولات تولید شده در صنایع پتروشیمی در صنایع مختلف رنگ، نساجی، سیمان، آرایشی، بهداشتی، آفت کش ها، شیرین سازی گاز استفاده می شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: