کد خبر : ۳۲۷
تاریخ انتشار : ۰۹:۲۹ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
منابع اشتغال در حوزه های مختلف اعم از مشاغل خانگی، تامین مالی خرد، طرح تکاپو و اشتغال روستایی موجود است و سهم استان خوزستان مشخص است و باید بر اساس آن هر هفته جلسه گرفته و میزان پیشرفت مشخص شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شورای اشتغال محل حساب کشی است و اگر کسی از عهده این کار بر نمی آید باید به دست فرد دیگری سپرده شود.

به گزارش سایت اخبار حکمت؛ محمد شریعتمداری شامگاه روز پنج شنبه دوم اسفندماه ۹۷ در پانزدهمین جلسه شورای اشتغال خوزستان بیان کرد: تمام مسئولانی که در حوزه اشتغال مسئولیت دارند باید گزارش ارائه کنند و گزارش نظارت باید برای حسابرسی ایجاد اشتغال باشد.

وی افزود: منابع اشتغال در حوزه های مختلف اعم از مشاغل خانگی، تامین مالی خرد، طرح تکاپو و اشتغال روستایی موجود است و سهم استان خوزستان مشخص است و باید بر اساس آن هر هفته جلسه گرفته و میزان پیشرفت مشخص شود.

شریعتمداری در ادامه از راه اندازی سامانه ملی اشتغال طی چند ماه آینده خبر داد و اظهار کرد: تمام افراد در سن کار به ازای هر کد ملی یک شناسنامه اشتغال پیدا می کند و این شناسنامه شغلی، تمام‌ شماری اشتغال در کشور است.

وزیر کار با اشاره به  مطالبه بومی گزینی مدیران در استان خوزستان خطاب به استاندار خاطر نشان کرد: اگر در اطلاعیه استخدام شرکتی به استخدام بومیان اشاره نشد از محل اختیارات خود آن اطلاعیه را ابطال کنید.

وی هم چنین در رابطه با پیمانکاران غیر بومی افزود: این موضوع در شورای اشتغال کشور مطرح می شود تا راه حل مناسب ارائه شود. هم چنین می توان این موضوع را در شورای عالی هماهنگی سران سه قوه نیز مطرح کرد.

محمد شریعتمداری تصریح کرد: اولین گام در بهبود اشتغال، صیانت از اشتغال موجود است. و از طریق افزایش میزان مودیان مالیاتی میتوان درآمد استان را افزایش داد.

وی افزود: در گام دوم باید به صنایع پایین دستی حمایت شوند و محصولات کشاورزی در قالب تعاونی های کوچک ارائه شوند.

وزیر کار در پایان با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال بدون سرمایه اظهار کرد: طبق قانون برنامه ریزی، پیش بینی شده است که رشد ۸ درصدی اشتغال منوط به سرمایه گزاری بالغ بر ۷۷۰ هزار میلیارد تومان است و باعث کاهش نرخ بیکاری می شود ولی این موضوع در بخش خصوصی، دولتی و خارجی تحت الشعاع نفت قرار گرفته است.

وی افزود: اینکه عنوان می شود به ازای هر واحد سرمایه گذاری یک میزان روشنی اشتغال ایجاد می شود تنها راه اشتغال نیست و می توان بدون سرمایه گذاری، اشتغال ایجاد کرد.

لازم به ذکر است محمد شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی دوم اسفند ماه ۹7 در سفر یکروزه به خوزستان، از پروژه های اشتغال شهرستان های اندیمشک، شوش و مسجد سلیمان بازدید و بهره برداری کرد

نام:
ایمیل:
* نظر: