کد خبر : ۳۲۶
تاریخ انتشار : ۰۹:۲۷ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
وزارت نفت باید عهده دار توسعه استان خوزستان شود.

استاندار خوزستان گفت: با توجه به اکتشافات جدید نفتی، وزارت نفت باید عهده دار توسعه استان خوزستان شود.

به گزارش سایت اخبار حکمت؛ غلامرضا شریعتی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور به نفت وابسته است اذعان داشت: ۷۰ درصد تولید نفت کشور در استان خوزستان است به طوریکه روزانه ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار بشکه نفت تولید می شود.

وی افزود: در اکثر مناطق وقتی سخن از سرمایه گذاری مطرح می شود، مناطق نفت خیز جنوب و شرکت های تابعه ادعا دارند زمین ها متعلق به آنهاست و این کار را سخت میکند.

شریعتی گفت: دستگاه های زلزله نگاری وجود نفت در جزیره مینو، تالاب شادگان و زمین های زیر کشت نیشکر را اعلام کرده است و با توجه به این اکتشاف در جنوب استان لازم است وزارت نفت توسعه استان را در دست گیرد تا طرح آمایش استان با محوریت نفت تدوین شود.

غلامرضا شریعتی در این جلسه که وزیر کار هم حضور داشت به کشت چغندر قند اشاره کرد و خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد کشت چغندر در پاییز اتفاق می افتد.

وی افزود: برای کشت هر هکتار چغندر به طور میانگین ۱۸ هزار متر مربع آب نیاز است که در استان خوزستان نیمی از آن توسط  باران تامین می شود ولی برای تکمیل این مسئله  ۱۰ کارخانه قند ۱۰ هزار تنی نیاز است تا محصول نهایی این زنجیره ادامه پیدا کند و زمینه برای سرمایه گذاری لازم فراهم شود.

شریعتی در پایان به خشکسالی اخیر و آثار مخرب آن اشاره کرد و یاد آور شد: در این چند سال اغلب کشاورزان خوزستانی در تابستان بیکار بودند. هم چنین مسایل زیست محیطی رغبت سرمایه گذاران را برای انباشت سرمایه در خوزستان کم کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: