کد خبر : ۳۲۱
تاریخ انتشار : ۲۱:۳۱ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
بدون آمایش سرزمینی:
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: تا آمایش سرزمینی انجام نشود انتقال آب ممنوع است.

به گزارش سایت اخبار حکمت؛ هدایت الله خادمی در شورای اداری استانداری خوزستان اظهار کرد: در کشور ما آمایش سرزمینی صورت نگرفته است ولی آب بین حوزه ای، برخلاف قانون منتقل می‌شود.

وی در ادامه گفت: اگر آمایش سرزمینی انجام شود باید صنعت فولاد که آب بر است از استان هایی مانند اصفهان به خوزستان، بوشهر، مازندران و چهارمحال و بختیاری انتقال داده شود.

خادمی افزود: چندی پیش در کرمان شرکت فولاد افتتاح شد که این موضوع باعث ضربه به کشاورزان میشود چراکه اگر تمام آب کارون را انتقال دهند بازهم پاسخگوی این صنعت آب بر نمی باشد.

خادمی با اذعان به اینکه آب ملی است تاکید کرد: باید بررسی شود که استانی که میخواهد از این حق ملی استفاده کند مشکل اساسی دارد یا به فکر ذخیره آب است؟

این نماینده ی مجلس با مقایسه محصول خرما در آبادان و خرمشهر در دو سال گذشته عنوان کرد: برداشت خرما نسبت به سال گذشته از نظر کمی ۴۵ درصد و از نظر کیفیت تولید خرمای درجه یک ۲۰ درصد کاهش داشته است.

هدایت الله خادمی در پاسخ به این ادعا که در زمان شیخ بهایی آب خریداری شده است گفت: در زمان شیخ بهایی در کارون هم کشتی رانی و قایق رانی صورت می گرفت.بنابراین آن حق آب هم باید پرداخت شود.

وی افزود: شورای آب ۴۰ سال است که دست افرادی ست به مافیای آب معروف اند.

خادمی گفت: اصفهانی ها لابی قوی دارند و پیگیری های زیادی انجام می دهند و در دولت هم قدرت اساسی دارند.

وی با اشاره به توقف طرح بهشت آباد به دلیل نداشتن قانون و مزیت اقتصادی گفت: در حال حاضر طرح انتقال آب خرسان کلید خورده است.

خادمی در پایان با بیان اینکه طبق اسنادی مشخص شده است که بودجه انتقال آب کوهرنگ صورت گرفته از جای دیگری برداشته شده است از دیوان محاسبات کشور خواست در این زمینه پیگری لازم را انجام دهد.

گفتنی ست شورای اداری استانداری خوزستان در ششم بهمن ماه ۹۷ به منظور تشریح برنامه های خوزستان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: