کد خبر : ۳۲۰
تاریخ انتشار : ۲۱:۳۱ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
امام جمعه اهواز:
امام جمعه موقت اهواز گفت: آب کارون با شانتاژ و لابی گری در حال انتقال است.

به گزارش سایت اخبار حکمت؛ محسن حیدری در شورای اداری استانداری با اشاره مصوبه شورای عالی آب کشور مبنی بر انتقال آب از سرشاخه های کارون، دز و کرخه اذعان داشت: این قانون برای مصارف آب شرب است ولی این آب ها با لابی گری برای مصارف کشاورزی، فضای سبز و صنایع آب بر انتقال داده می شوند.

وی خاطر نشان کرد:آب کارون درحالی به اصفهان انتقال داده و برای فضای سبز استفاده می شود که سرانه ی فضای سبز اصفهان به ازای هر فرد ۲۸ متر مربع و برای یک خوزستانی ۱۲ متر مربع است.

حیدری با بیان اینکه در تیر ماه سال جاری با حضور جمعی از وزرا و مسئولان استانی،جلسه شورای امنیت ملی در رابطه با انتقال آب کارون برگزار شد گفت: مصوبه خطرناک وزارت نیرو در صورت اجرا شدن خوزستان را به خاک سیاه می نشاند.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به کاهش ۲۹ درصدی کشت محصولات کشاورزی و ۴۰ درصدی نیشکر اذعان داشت: وزارت نیرو با علم به این موضوع بازهم علارغم درخواستهای متعدد، انتقال آب را لغو نکرده است.

حیدری گفت: چراتونل گلاب به منظور انتقال آب در دست احداث است وهمچنین در کمسیون امنیت ملی مجلس نمایندگان خوزستان دعوت نمی شوند ؟

وی افزود: خوزستان از کارون و دز ۱۸ میلیارد متر مکعب سهم آب دارد که فقط ۸ میلیارد متر مکعب آن تخصیص داده شده است.همچنین این سهم از کرخه، ۳هزار و ۸۰۰ متر مکعب است و تنها ۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب است تخصیص داده شده است و به طور کلی ۱۵ درصد چیزی که مورد نیاز است در اختیار استان خوزستان قرار دارد.

۵۰ هزار فعالیت در خوزستان برای فجر انقلاب

معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با فعال کردن ۱۴ کمیته در سطح استان،۵۰ هزار فعالیت برای فجر انقلاب در نظر گرفته شده است.

حسین حسین زاده با اشاره به اینکه برنامه ها باید با نگاهی اعتقادی و به دور از نگاه سازمانی انجام شود عنوان کرد: در برنامه ریزی های انجام شده به ۴ جنبه ی مردمی بودن، گسترده بودن، توجه به مناطق کم برخوردار و استفاده از هنرمندان و اهل معرفت در اجرای برنامه های بدیع توجه ویژه شده است.

۲۰ هزار دقیقه برنامه تولید شده است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی باید متفاوت تر از سالهای گذشته برگزار شود.

لطف الله سپهر در ادامه با اشاره کمیته های ۱۴ گانه عنوان کرد: کمیته هایی نظیر روستا و عشایر، اقوام و ادیان، کارگروه بانوان، ورزش و جوانان، علم و فناوری، ایثارگران، مسجد و قرآن،بسیج و سپاه و ... تشکیل شده است.

وی افزود: کمیته ی اطلاع رسانی صدا و سیما در اهواز و آبادان ۲۰ هزار دقیقه برنامه تولیدی آماده پخش دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: