کد خبر : ۳۱۹
تاریخ انتشار : ۱۴:۴۸ - ۱۶ دی ۱۳۹۷
توسط گروه «پرنده آبی» در کافه تئاتر ساحل اهواز؛
جلسه ی رونمایی و جشن امضای کتاب های مجتبی مقدم، با نام های «آرش: در سایه، پنهان از تابش آفتاب»، «این داستان حسابی شما را می خنداند»، « خاکستری» و «تبر» روز چهارشنبه دوازده دی ماه در کافه تئاتر ساحل اهواز برگزار شد.


در ابتدای جلسه نریمان باغبانی به معرفی گروه فرهنگی هنری «پرنده آبی» پرداخت و از  هدف ها و فعالیت های گروه از جمله رونمایی ِ کتاب های منتشر شده، داستان خوانی، شعر خوانی، نمایشنامه خوانی اجراهای صحنه ای و نشست های نقد و بررسی گفت.

نیما باغبانی (تهیه کننده گروه و مدیر سینما ساحل)، سودابه اسدی (مدیر کافه تئاتر ساحل)، احسان مشعل چی و نریمان باغبانی اعضای اصلی گروه پرنده آبی و  برگزارکنندگان ِگروه در برگزاری این رونمایی بودند.

مجتبی مقدم درباره پیشینه ی فعالیت ادبی خود سخن گفت  و بخشی از رمان «آرش: در سایه، پنهان از تابش آفتاب» را برای حاضرین خواند. سپس امیر امیری داستان نویس، نمایشنامه نویس و منتقد مجتبی مقدم را نویسنده ای خواند که به طرز عجیبی شخصی و خاص می نویسد، در عین حال آثارش می تواند حاصل تجربیات نوع بشر باشد، به این معنا که نوع نگاه مقدم خاصه در آثار داستانی اش کاملا از چشم خودش است و در عین حال از این نظر گاه به مسایلی خیره می شود که مبتلا به نوع بشر می باشد.
 
در ادامه رضا کیانی، کارگردان و منتقد تئاتر برگزاری رونمایی کتاب های نمایشنامه و داستان و همچنین نمایشنامه خوانی و داستان خوانی در کافه تئاتر ساحل توسط گروه «پرنده آبی» را به فال نیک گرفت و اشاره نمود این مهم در ادامه ی سنت کهن نمایش های قهوه خانه ای می باشد که در جای جای کشور برگزار می شود و در خوزستان نیز باید رواج بیشتری بیابد و از مسئولین خواست به این تغییر کاربری مثبت کافه ها توجه بیشتری نمایند.

کیانی عمر نمایشنامه نویسی مدرن در ایران را کم دانست و اشاره نمود روز به روز روند رو به رشدی در زمینه نمایشنامه نویسی در کشور و به خصوص استان خوزستان شاهدیم.

وی  مجتبی مقدم را از نمایشنامه نویسان و داستان نویسان با استعداد استان دانست که با نگاهی نو و ساختارشکنانه دست به نوشتن آثاری چند زده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: