کد خبر : ۳۱۸
تاریخ انتشار : ۱۱:۰۰ - ۰۷ دی ۱۳۹۷
استاد دوره روزنامه نگاري محيط زيست در همدان خواستار شد:
استاد ارتباطات و روزنامه نگاري دانشكده خبر اهواز گفت: خبرگزاري ها، مطبوعات و سايت ها سرويس خبري محيط زيست را به تحريريه اضافه كنند.
 

به گزارش سايت اخبار حكمت؛ زينب شريفي كه در جمع خبرنگاران استان همدان در دوره "روزنامه نگاري مخيط زيست" سخن مي گفت، افزود: يكي از روش هاي ارتقاي آگاهي شهروندان نسبت به محيط زيست و جلب مشاركت در حفظ آن، ارتقاي سوادزيست محيطي آنان با ارايه اطلاعات در قالب هاي مختلف به ويژه اخبار، گزارش هاي حرفه اي و اينفوگرافيك است و اين امر ميسر نمي شود مگر اينكه خبرنگاران هر استان كه رهبر فكري جامعه و حلقه اتصال بين مردم و مسئولان هستند، دانش محيط زيستي خود را افزايش دهند. 

وي معيارهاي تخصصي روزنامه نگاري محيط زيست را يكي از مهمترين مولفه هاي اين رشته دانست و افزود: فرايندمداري، بيان اثرات مثبت و منفي يك پديده زيست محيطي، ارايه اطلاعات تخصصي به زبان عمومي، استفاده از نظرات اساتيد دانشگاه، بيان پيامدها و استفاده از كارشناسان مستقل و منابع متعدد از جمله مهمترين معيارهايي هستند كه خبرنگاران محيط زيست در تهيه و توليد گزارش و خبر بايد به آنها توجه كنند. 

به گزارش خبرنگار ما،دوره روزنامه نگاري محيط زيست و ارتقاي سواد زيست محيطي در استان همدان برگزار شد. 

 در اين دوره آموزشي كه روزهاي ششم و هفتم دي ماه ٩٧ با همكاري اداره كل حفاظت محيط زيست و موسسه جهاد دانشگاهي همدان برگزار شد، خبرنگاران رسانه هاي استان همدان با ويژگي هاي حرفه اي روزنامه نگاران محيط زيست، معيارهاي عمومي و تخصصي اين نوع روزنامه نگاري و شيوه هاي توليد خبر در مورد مشكلات زيست محيطي آشنا شدند. 

در ادامه اين دوره و روز دوم، خبرنگاران از تالاب "آبشينه" و منطقه حفاظت شده "لشكردر" ملاير بازديد كردند و به طور ميداني گزارش زيست محيطي تهيه كردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: