کد خبر : ۳۱۳
تاریخ انتشار : ۰۱:۵۱ - ۲۲ آذر ۱۳۹۷
برای اولین بار در خوزستان:
نخستین آیین نکوداشت مقام مادر با همکاری بنیاد ملی مادر و اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان برگزار شد.


به گزارش سایت اخبار حکمت؛ آیین نکوداشت مقام مادر پیش از ظهر روز چهارشنبه، بیست و یکم آذر ماه ۹۷ به منظور تجلیل از مادران برگزیده خوزستانی برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد مادر در این مراسم اظهار داشت: کانون هر جامعه خانواد است و قلب خانواده، مادر است.

غلامرضا محمدی گفت: بنیاد مادر برای کلیه ی مادران وطن و سراسر جهان به پا خواسته است تا بتوانیم آنگونه که شایسته ی مقام قدسی مادر است از آنان تجلیل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به مشورت های صورت گرفته بنا بود درمانگاه، مدرسه و یا بیمارستانی به نام مادر احداث شود گفت: مادر محدود به مکان و زمان خاصی نیست و همین موضوع باعث شد بنیاد ملی مادر راه اندازی شود.

رئیس بنیاد ملی مادر با اشاره به اینکه خوزستان سی امین استانی است که از مادران آن تجلیل می‌شود خاطر نشان کرد: از میان ۱۶ مادر خوزستانی یک مادر برای ثبت ملی به کشور می رود و سپس به منظور انتخاب مادر شایسته در دنیا یک مادر به آسیا می رود.

وی در ادامه با اشاره به رایزنی های انجام شده درباره اختصاص جایزه ی نوبل به مادر گفت: در صدد هستیم که یک روز در کل جهان به نام مادر نام گذاری شود.

غلا مرضا محمدی در پایان با اشاره به منشور بنیاد مادر اذعان داشت: بنیاد مادر وابسته به هیج گروه، نهاد، حزب و ارگانی نیست و هرگونه فعالیت سیاسی در آن ممنوع است.همچنین بر اساس فرموده ی نبی مکرم اسلام  هرگونه تبعیض از لحاظ زبان، رنگ، ملیت، قومیت، فرهنگ، عقیده و مذهب در بنیاد مادر ممنوع است.

مدیر کل امور بانوان استانداری نیز با اشاره به ارتباط یکساله با بنیاد مادر گفت: در طی این یکسال اطلاعاتی از تمام شهرستان های استان کسب شد.

سیده فرانک موسوی در ادامه افزود: بر اساس شاخص های از قبل تعیین شده، ۴۰ مادر انتخاب شد و در این مراسم از ۱۶ مادر برگزیده تجلیل می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: