کد خبر : ۳۱۲
تاریخ انتشار : ۱۷:۰۶ - ۱۹ آذر ۱۳۹۷
با جذب اعتبارات تخصصي:
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: تا پایان سال جاری با جذب اعتبارات تخصیصی در بخش مشاغل خانگی، بیش از ۲۵۰۰ شغل ایجاد میشود.

 
به گزارش سایت اخبار حکمت؛ سید نور محمدپور با اشاره به عملکرد مطلوب استان در بخش مشاغل خانگی خبر داد: ۳۱ میلیارد تومان اعتبار به این بخش تخصیص داده شده است که در صورت جذب این اعتبار تا پایان سال جاری،انتظار میرود برای ۲۵۰۰ نفر شغل ایجاد شود‌. 

وی افزود: در بخش اعتبارات روستایی و فراگیر در شش ماهه ی اول سال جاری بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات سهم استان تخصیص داده شده است. 

وی در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه ی ایجاد اشتغال پایدار روستاییان اذعان داشت: اعتبار اختصاص یافته به این بخش ۳۳۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است که با ارائه ی ۴۰۹۴ طرح به بانکهای عامل در مجموع برای ۱۰۶۰۷ نفر اشتغال ایجاد شده است. 

وی افزود: طرح های پرداخت در بانکها در مجموع ۱۴۸۶ طرح است و باعث ایجاد ۳۲۴۷ شغل شده است. 

محمدپور در ادامه ضمن اشاره به اشتغال فراگیر روستایی گفت: در این بخش مجموع اعتباری تخصیصی به استان خوزستان ۱۲۳۷میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است. و در مجمموع ۵۲۶ طرح به بانکها ارسال شده که باعث اشتغال ۷۱۹۳ نفر به مبلغ ۸۰۸ میلیارد تومان شده است.
 
وی افزایش سود بانکی را عامل مهمی در روند اجرای این طر حها دانست و خاطر نشان کرد: علیرغم کثرت طرح های ارائه شده، از این بین فقط ۶ طرح پرداختی وجود داشته است که در مجموع منجر به اشتغال ۷۵۸ نفر شده است.وی در ادامه با اشاره به اهمیت به کارگیری تسهیلات در  ایجاد اشتغال پایدار اذعان داشت: کمیته ی نظارت بر اشتغال در استان و کلیه ی شهرستان ها ایجاد شده است. 

محمدپور در ادامه در خصوص نحوه ی نطارت این کمیته تصریح کرد: در  این کمیته پیگیری تبدیل طرح ها به اشتغال انجام میشود و در صورت ایجاد اشتغال نیز بیمه ی کارگران و مسائل قانونی مربوط به آنها مورد بررسی قرار می گیرد. 

استاندار خوزستان نیز در این جلسه با بیان اینکه خانواده های شهدا باید مورد حمایت واقع شوند اذعان داشت: اشتغال خانواده های شهدا و ایثارگران باید در اولویت اشتغال قرار گیرند. 

غلامرضا شریعتی با اشاره به امکان انحراف تسهیلات به بخش هایی به جز تولید اشتغال تایید کرد: لازم است در بانکها برای نظارت بیشتر بر عملکرد اعطای تسهیلات، یک شورای هماهنگی تشکیل شود و سه بخش فراگیر، روستایی و فنی اعتباری، ضمن آسیب شناسی های، اصلاحات لازم را انجام دهد. 

استاندار خوزستان صنعت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی از ظرفیت های استان خوزستان برشمرد و اذعان داشت: تولید اشتعال در این بخش ها عدالت محورانه و گسترده است و مشاغل زیادی را در برمی گیرد.

وی افزود: لازم است در این خصوص، شورا و کارگروه ها ی تخصصی شکل گیرد و اقدامات مربوط به ارائه تسهیلات و تولید اشتغال پیگیری شود. 

گفتنی است: دردوازدهمین کارگروه اشتغال استان خوزستان که هجدهم آذرماه ۹۷ برگزار شد، مسئولان بانکهای عامل و نهادهای حمایتی یعنی بهزیستی، کمیته ی امداد امام خمینی و مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران در خصوص میزان جذب تسهیلات فراگیر و روستایی و به کار گیری آن در امر اشتغال به ارائه گزارش عملکرد پرداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر: