کد خبر : ۳۰۹
تاریخ انتشار : ۲۱:۰۷ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: در چند روز اخیر شاهد قطعی آب در برخی از مناطق شهر اهواز هستیم.چرا مسئولان از توضیح دادن به مردم فرار می کنند؟

به گزارش سایت اخبار حکمت، مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به قطعی آب در مناطقی از شهر اهواز گفت: دلیل افت فشار آب در چند روز اخیر برای مسئولان استانی واضح است اما آیا مردم در جریان این ماجرا قرار گرفته اند؟

کیامرث حاجی زاده گفت:چرا برخی از مسئولان از توضیح دادن به مردم فرار می کنند؟ اگر در حل موضوعی مشکلی وجود دارد باید صادقانه به مردم گفته شود که این موضوع با مشکل مواجه است و مردم همکاری می کنند.واگر توانایی انجام کاری وجود ندارد باید صادقانه با مردم در میان گذاشته شود تا شاهد همکاری مردم باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افت فشار، امکان آلودگی ثانویه را در آب ایجاد میکند خواستار پیگیری نهادهای مربوطه شد و اذعان داشت: افت فشار آب در سطح شهر باید اطلاع رسانی می شد و در این زمینه آموزش و اقدامات لازم صورت می گرفت.

 سند جامع مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خبر داد: برای اولین باز سند جامع مدیریت بحران در استان تدوین شد و جز سندهای خوب کشوری شناخته شد.

کیامرث حاجی زاده با اشاره به اینکه سند جامع مدیریت بحران  به تمام دستگاه ها ابلاغ شده است: در این سند وظایف دستگاه ها مشخص شده است و هر دستگاه باید بر اساس وظایف خود در بحث آموزش مردم ورود کنند.

وی تصریح کرد: لازم است شهرداری با همکاری صدا و سیما و دیگر دستگاه ها مراسماتی را در مکان های عمومی مانند پارک ها برای عموم مردم برگزار کند.همچنین صدا وسیما  باید به اجرای برنامه های آموزشی در زمینه ی مدیریت بحران اهتمام ورزد.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به هدف تشکیل کمیته ی علمی پژوهشی مدیریت بحران اذعان داشت: مدیریت بحران یک بحث علمی و آکادمیک است به همین منظور به پیشنهاد استاندار این کمیته تشکیل شد.

کیامرث حاحی زاده گفت: کمیته ی علمی آموزشی از بین اساتید برجسته ی دانشگاهی و نخبگان دستگاه ها و ستاد مدیریت بحران استان خوزستان تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: تا کنون ۸ سمینار بین المللی با حضور اساتید خارج از کشور با هدف آموزش اعضای شورای مدیریت بحران استان و شهرستان ها،فرمانداران، بخش داران و کارشناسان پیشگیری و مقابله و آمادگی و بازسازی برگزار شد.

گفتنی ست در دوازدهمین جلسه کمیته علمی، آموزشی و فنی مدیریت بحران استان خوزستان که در یازدهم آذرماه ۹۷ برگزار شد، نمایندگانی از نهادهای مسئول از جمله شهرداری، سازمان نوسازی مدارس، هواشناسی و هلال احمر به شرح گزارش اقدامات آموزشی خود در زمینه ی آموزش مدیریت بحران پرداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر: