کد خبر : ۳۰۶
تاریخ انتشار : ۲۰:۲۶ - ۰۱ آذر ۱۳۹۷
استاندار خوزستان گفت:
استاندار خوزستان در رابطه با چگونگی اتخاذ تصمیمات مشترک بین نمایندگان مجلس و استانداری خوزستان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظرات خود را تحمیل نمی کنند و در خیلی از موارد تکمین دارند. مواقعی بوده است که آنها میخواهند کاری انجام دهند اما مورد قبول واقع نمی شود.


به گزارش سایت اخبار حکمت، استاندار خوزستان در رابطه با چگونگی اتخاذ تصمیمات مشترک بین نمایندگان مجلس و استانداری خوزستان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظرات خود را تحمیل نمی کنند و در خیلی از موارد تکمین دارند. مواقعی بوده است  که آنها میخواهند کاری انجام دهند اما مورد قبول واقع نمی شود.

غلامرضا شریعتی گفت: موارد زیادی وجود دارد که در تصمیمات، اختلاف نظر دیده می شود ولی در نهایت، تصمیمات مشترک اجرا می شوند.

مصوبات سفر هیات دولت

استاندار خوزستان با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به استان خوزستان گفت: از طرح ها و پروژه های بسیار مهمی بهره برداری شد که از مهم ترین آنها می توان افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان و تصفیه خانه ی فاضلاب شرق اهواز را نام برد.

وی افزود: در فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری زمین های کشاورزی استان خوزستان، از ۲۹۵ هزار هکتار از این اراضی بهره برداری شد که مورد استقبال کشاورزان قرار گرفت چراکه بخش عمده این اراضی زیر کشت رفته است.

استاندار خوستان در ادامه با اشاره به مصوبات حضور اسحاق جهانگیری در استان خوزستان اظهار داشت: جلسه ی طرح توسعه ی پایدار در تهران برگزار می شود و طی آن جلسه،مسائلی از قبیل ریز گردها و آب و فاضلاب بررسی و مصوبات اعلام می شود.

گفتنی است: بیست و نهم آبان ماه ۹۷ نشست خبری استاندار خوزستان با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه و دیگر مسئولان استانی در استانداری خوزستان برگزار شد.

قانون منبع به کار گیری بازنشستگان

طبق قانون، در استانداری خوزستان فردی شامل طرح منع به کارگیری بازنشستگان نمی شود.

به گزارش سایت اخبار حکمت، استاندار خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به قانون منبع به کارگیری بازنشستگان در ادارات دولتی اظهار کرد: در استانداری خوزستان این قانون فقط شامل یکی از کارمندان می شد که هم اکنون سمتی ندارد.

غلامرضا شریعتی در ادامه عنوان کرد: طبق قانون، کارمندان دولت با مدرک فوق لیسانس و بدون در نظر گرفتن سن خدمت  تا سن ۶۵ سالگی  می توانند به کار گیری شوند ولی با توجه به دستور وزیر کشور،صرف نظر از سن، پس از اتمام ۳۵ سال خدمت، کارمندان دولت منبع بکارگیری می شوند.

وی افزود: جلسه ای با حضور رئیس دیوان محاسبات خوزستان در دستور کار قرار گرفته است تا درباره ی کارمندان اعاده به خدمت تصمیم گیری شود.

نرخ بیکاری

غلامرصا شریعتی با اشاره با آمارهای فصلی بیکاری گفت: آمارهایی که درخصوص نرخ بیکاری فصلی ارائه می شود به صورت  براوردی گرد آوری می شود.

وی افزود: آمار نرخ بیکاری هر ۵ سال یکبار گرفته می شود و از دقت بالایی برخوردار است.

استاندار خوزستان در ادامه  عنوان کرد:در سال گذشته ۶۵ هزار نفر بیمه شده  جدید داشتیم که این آمار به تامین اجتماعی اعلام  و ثبت شده است.

استاندار خوزستان گفت: دولت اجازه هایی را برای گروه ملی صادر کرده است که برای هیچ واحد صنفی در کشور صادر نکرده است.

به گزارش سایت اخبار حکمت، استاندار خوزستان با اشاره به مسائل و مشکلات گروه ملی فولاد اهواز خاطرنشان کرد: با رایزنی هایی که صورت گرفت مواد اولیه مورد نیاز گروه ملی تامین شد. از بانک ضمانت نامه ی ۱۰۰ میلیارد تومانی گرفته شد و در اختیار فولاد خوزستان قرار گرفت تا مواد اولیه  مورد نیاز تامین شود.

مجوز وزارت صنعت 

غلامرضا شریعتی در ادامه گفت: با توجه به قدیمی بودن خط تولید این شرکت و تاخیر در تولید، قیمت تمام شده افزایش می یابد و اگر قرار باشد در بورس به فروش برسد با زیان مواجه می شود. به همین دلیل از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فروش خارج از بورس برای این گروه اخذ شد تابتواند به تدریج مشکلات خود را حل کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خط تولید قدیمی و بعضا مدیریت ناصحیح و یا نیروی مازاد زمینه سار بروز چنین مشکلاتی است و اصلاح، نیازمند گذر زمان است. امید است باتلاش و همبستگی و و همراهی تمام کارگران این گروه شاهد حل مشکلات باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: