کد خبر : ۲۹۷
تاریخ انتشار : ۲۲:۳۱ - ۲۷ مهر ۱۳۹۷
پل شهید ناجیان به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی بر روی سد کرخه شوش افتتاح شد.
به گزارش سایت اخبار حکمت، این پل روز پنج شنبه بیست و ششم مهر ماه 97 با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور، معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده ی مردم شوش در مجلس و جمعی از مسئولان استانی در شهر  شوش افتتاح شد.
 
حسینعلی امیری گفت: یکی از مهم ترین زیر ساخت های توسعه در هر کشوری ارتباطات است. ارتباطات از راه شروع می شود و راه یکی از بستر های مهم توسعه است. اگر کشوری راه نداشته باشد از توسعه باز می ماند.

وی با اشاره با پل شهید جهانیان افزود: این پل از جهت ایجاد ارتباط بین دو کشور ایران و عراق دارای اهمیت فراوان است. و علاوه بر زیر ساخت های مربوط به توسعه کشور، از لحاظ مسائل فرهنگی و زیارت زائران عراقی از حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (س) و هم چنین زائران ایرانی اربعین حسینی و عتبات عالیات حائز اهمیت است.
 
معاون پارلمانی رییس جمهور در حاشیه این مراسم با اشاره با نام گذازی این پل به نام شهید ناجیان گفت: گذشته ی ما هویت ماست و همه ی جوامع با گذشته ی تاریخی خود گره خورده اند. نسل های آینده باید بدانند جهت اعتلای این سرزمین چه انسانهای بزرگی فداکاری کرده اند.
وی افزود: شهید حسین ناجیان در دوره ی تحصیلش در دانشگاه پلی تکنیک فردی درس خوان، بین دوستان و در جمع خانواده به زهد و تقوا معروف بود. او دو هفته پس از آغاز جنگ به اهواز آمد و به همراه جمعی از رزمندگان متخصص ستاد پشتیبانی و مهندسی جنگ را راه اندازی کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: