کد خبر : ۲۹۶
تاریخ انتشار : ۱۱:۱۹ - ۱۰ مهر ۱۳۹۷
اهواز شهر بي فرهنگسرا/ ٣:
کسانی که گذرشان به منطقه پردیس اهواز افتاده باشد می دانند که در این منطقه تقریبا هیچ عنصر شهری یافت نمی شود، فرهنگسرا پیشکش! شهرداری منطقه در خواب عمیق فرو رفته است گویا!اخبار حکمت؛ مهران بنی نجار: شهر اهواز با وجود غنای فرهنگی تاریخی و قرارگرفتن در فهرست کلان‌شهرهای کشور و از همه مهم‌تر درآمد سرشار نفتی همواره از مشکلات شهری رنج برده و می‌برد، اما در برخی مناطق مانند پردیس این مشکل ریشه‌دارتر است. کوی پردیس یکی از مناطق نسبتاً جدید اما پرجمعیت کلان‌شهر اهواز است.

این منطقه به‌دلیل سکونت تعداد زیادی از شهروندان اهوازی همچنین قرار گرفتن چند دانشگاه مهم و وجود برخی شهرک‌های سازمانی روزانه دارای تردد بسیار زیادی است.

کسانی که گذرشان به منطقه پردیس اهواز افتاده باشد می دانند که در این منطقه تقریبا هیچ عنصر شهری یافت نمی شود، فرهنگسرا پیشکش! شهرداری منطقه در خواب عمیق فرو رفته است گویا!

نمی دانم مسولین شهر اهواز آشنایانی در پردیس دارند یانه و آیا با ایشان هیچ رفت و آمد می نمایند ؟ پای حرف مردم نشسته اند؟ اسف بار و غم انگیز است که شورای شهر اهواز هیچ واکنشی به وضعیت غم انگیز پردیس نشان نمی دهد.

سال ها از شکل گیری پردیس می گذرد جمعیت بسیاری را در خود جا داده است اما دریغ از خدمات شهری و فرهنگی! آیا استاندار و فرماندار می دانند پردیس کجاست؟ اگر از پردیس بگذرید دیدن منظره ی کوچه ها و خیابان ها که نام های زیبایی دارند اما در زشتی فرورفته اند شما را دچار پارادوکس می کند و در این موقعیت پارادوکسیکال بحث نبود فرهنگسرا در این جا چاشنی طنز را نیز به ماجرا می افزاید این درحالی است که چند دانشگاه جورواجور نیز در پردیس خودنمایی می کند و هر شهروند را وا می دارد که از خود بپرسد: به راستی! چشم بستن بر واقعیت ها تا کجا و تا چند؟

شب هنگام به پردیس بیایید و از وضعیت زباله ها شگفت زده شوید! دم ظهر به پردیس بیایید و ببینید که زباله گردهای کودک و نوجوان چگونه در آشغال ها غوطه می خورند؟ آیا این بچه ها حق ندارند زباله های خود را دست کم در سطل های زباله جست و جو کنند؟! آن ها را خواهید دید که بر تل زباله ها شناورند و از یک قوطی به قوطی دیگر می خزند؟ وظیفه ی شهرداری منطقه در این مورد چیست؟

درد بسیار و درمان هیچ! در چنین شرایطی پرداختن به بودن یا نبودن فرهنگسرا در اهواز به یک فانتزی شبیه تر است تا ضرورت! شهروندان اهوازی ساکن پردیس بروند نمایش ببینند و موسیقی بشنوند؟ در کلاس های آموزش فیلم برداری و مجسمه سازی شرکت کنند؟ فرصت خواندن کتاب به آن ها داده شود؟ گزارش نویسی بیاموزند؟ آگاه شوند؟

شهرداری منطقه پردیس چنان ناتوان است که از پسِ ساماندهی بازارچه پردیس واقع در خیابان گلدسته هم بر نیامد چه رسد به پرداختن به مقولات فرهنگی! شهرداری منطقه پردیس حتی از جمع کردن زباله ها عاجز است چگونه می خواهد فرهنگ شهروندی را گسترش دهد و پا به ساحتِ حرکت های مدنی نهد؟نام:
ایمیل:
* نظر: