کد خبر : ۲۸۹
تاریخ انتشار : ۰۱:۴۷ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کمبود حدود 14 هزار و 200 نفر معلم خبر داد و گفت: هفت هزار نفر به صورت حق التدریس تامین شده اند و هفت هزار و 200 نفر دیگر کمبود وجود دارد.

محمد تقی زاده در گفت و گو با خبرنگار سایت اخبار حکمت افزود: در حال پی گیری این چالش عمده آموزش و پرورش یعنی کمبود معلم هستیم. واقعیت این است که برخی مشکلات با پی گیری یک نفر در اداره کل آموزش و پرورش قابل حل نیستند. استانداری هم باید پی گیری کند که واقعا استاندار همیشه  حمایت کرده اند. به همراه استاندار جلساتی با رئیس امور اداری و استخدامی کشور و معاون رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش داشتیم. به هر حال، اولویت اول این اداره کل کمبود نیروی انسانی است که براساس شاخص های علمی و کارشناسی مورد تایید وزارتخانه، با وجود فعالیت 70 هزار معلم در استان خوزستان، هنوز  هفت هزار و 200 نفر آدم  گچ به دست در کلاس ها کمبود داریم.

وی با اشاره به ارسال نامه مربوط به کمبود نیروی انسانی به مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمانیدگان استان نیز باید مقوله کمبود نیرو در آموزش و پرورش را به خوبی پی گیری کنند. در سال جاری (97-96) سه هزار و 100 نفر بازنشسته داریم. به ویژه خانم هایی که سنوات خدمات شان به 25 سال می رسد اغلب متقاضی بازنشسته شدن هستند. همین امسال در حدود 400 نفر از خانم های با سنوات خدمت بالای 25 سال متقاضی بازنشستگی شده اند. همه این نیروها را به اجبار نمی توان نگه داشت. خیلی ها اعلام کرده اند که مشکل جسمی دارند و بیش از این حاضر نیستند در آموزش و پرورش بمانند.

وی در مورد تقاضای بالای مهاجرت فرهنگیان از خوزستان نیز گفت: بحث انتقال و مهاجرت از استان خوزستان بین همه قشرها از جمله معلمان جدی است. امسال تنها سه هزار نفر متقاضی خارج از استان داشتیم. و هر کدام هم به نوعی اعلام می کنند که مشکل شان خاص است و نمی توانند بمانند.مشکل هر معلم را که بررسی کنیم می بینیم حق دارد. به هر حال، همچنان در حال پی گیری هستیم تا بتوانیم نیروهای جدید جذب کنیم و در صورت نتیجه گرفتن، می توان امیدوار بود که نه تنها برای امسال مشکل نخواهیم داشت، بلکه تا دو سه سال آینده مشکل چندانی نخواهیم داشت.

گفتنی است، یک میلیون و 100 هزار نفر دانش آموز  در هشت هزار مدرسه و 40 هزار کلاس درس تحت پوشش آموزش و پرورش خوزستان قرار دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: