کد خبر : ۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۲:۲۲ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۷
يازدهم مهرماه ٩٧؛
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: حدود چهار هزار مدرسه و آموزشگاه امسال روز چهارشنبه، یازدهم مهرماه برای جشن عاطفه‌ها آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.

به گزارش خبرنگار اخبارحكمت؛ مرتضی موصلی كه در بين خبرنگاران سخن مي گفت، شعار امسال  جشن عاطفه‌ها را "لبخند مهر بسته به مهر شما " دانست و گفت: مرحله اصلی جشن عاطفه‌ها روز چهارشنبه، یازدهم مهرماه برگزار می‌شود و چهار هزار مدرسه و آموزشگاه برای جشن عاطفه‌ها آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند.کمک هایی که در هر مدرسه جمع می شود با تشخیص انجمن اولیا و مربیان مدرسه بین دانش آموزان همان مدرسه توزیع می شود. البته برخی مدارس مثل سال های گذشته عنوان می کنند که ما دانش آموز نیازمند نداریم، بنابراین با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش یک شهرستان محروم را انتخاب کرده و کمک ها به دست دانش آموزان نیازمند آن شهرستان می رسد.

موصلی با اشاره به استقرار ٤٠ پایگاه کمیته امداد به طور فیزیکی در سطح خوزستان افزود: امسال به دنبال توسعه پایگاه های فیزیکی در مجموعه استان نیستیم. رویکرد ما بهره گیری از ظرفیت مردم نیکوکار با استفاده از روش های نوین و الکترونیکی است. مردم از طریق سایت امداد و تلفن های همراه خود با شماره گیری  *8877*1# می توانند کمک های خود را واریز کنند.

 وی در مورد چگونگی اجرای طرح جشن عاطفه ها در سال جاری گفت: امسال جشن عاطفه‌ها در چهار مرحله زمانی برگزار می‌شود که یک مرحله از نیمه دوم  تیرماه آغاز شده است. مرحله دوم استقرار نمادین پایگاه‌ها در سطح شهر است که از فردا شروع می شود.همچنین میعاد گاه های نماز جمعه میزبان نیکوکاران خواهند بود. و مرحله نهایی همانطور که توضیح داده شد، در مدارس برگزار می شود.

وی در مورد رتبه شهرهای کمک کننده درسال گذشته اظهار کرد: بالاترین میزان کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها مربوط به در شهرستان‌های اهواز و آبادان بوده است. سال گذشته مردم سخاوتمند خوزستان در مجموع  ٥ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها کمک کردند که یک میلیارد تومان از مراکز نیکوکاری وابسته به مجموعه امداد، ٦٠٠ میلیون تومان از مجموعه مدارس و ٤ میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان از پایگاه‌های بسیج، صنایع شرکت‌ها، مساجد و ادارات وپایگاه های خود کمیته امداد بوده است.

لازم به ذکر است، حدود ٣٠ هزار دانش‌آموز و هفت هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد خوزستان هستند که پیش‌بینی می‌شود با ثبت‌نامی‌های سال تحصیلی جدید سه تا چهارهزار دانش‌آموز به آمارهای کمیته امداد افزوده شود.نام:
ایمیل:
* نظر: