کد خبر : ۲۸۴
تاریخ انتشار : ۱۱:۳۱ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۷
مجموعه داستان تنها مرگ است که دروغ نمی گوید نوشته ی علی اخگر منتشر شد. این کتاب که دربردارنده ی چهار داستان کوتاه از علی اخگر است در ۴۲ صفحه و تیراژ ۱۰۰۰ نسخه از سوی نشر کاروند در اختیار علاقه مندان ادبیات داستانی قرار می گیرد.


 زنده یاد علی اخگر در چهاردهم اسفند ماه ۱۳۵۴ خورشیدی چشم به جهان گشود.

او فعالیت های ادبی خود را از سال های نخستین دهه هفتاد در انجمن رودکی فارسان، استان چهارمحال و بختیاری آغاز کرد با حضور فعال در انجمن ها و محافل ادبی و چاپ شعر در مجله های معتبر و به دست آوردن عنوان ها و جوایز مختلف کم کم چهر ه ای شناخته شده در شعر دهه هفتاد شد.

علی اخگر به ضرورت گذراندن دوره سربازی از فروردین ۷۹ تا مرداد ۸۰ در پادگان حمید اهواز خدمت کرد و این دوران فرصتی شد برای آشنایی بیشتر او با شاعران و جریان های ادبی خوزستان. تاثیر این دوران در بسیاری از شعرهای او به خوبی نمایان است.

او در زمینه غزل امروز، شعر سپید و داستان نویسی فضاهای بدیعی را تجربه کرد و یکی از چهر ه های ادبی جریان ساز و تاثیر گذار در استان چهارمحال و بختیاری شد.

اخگر در آستانه مرحله ای نو از هنرورزی و شاعری خود بود که در غروب ۲۶مرداد ۱۳۸۳ در اثر یک سانحه به اغما رفت و پس از حدود ده ماه بستری بودن، پنجم خرداد ماه ۱۳۸۴ چشم از جهان فرو بست.


نام:
ایمیل:
* نظر: