کد خبر : ۲۷۶
تاریخ انتشار : ۲۱:۰۸ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
کودکان و‌نوجوانان اراکی با پدیدآورنده ی مجموعه شعر کلاغ سه شنبه به گفت و گو خواهند پرداخت

مهدی مرادی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اراک می رود

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی، سیزدهم و چهاردهم شهریورماه، میزبان ِ مهدی مرادی است. در این برنامه که «دو پنجره» نام دارد کودکان و نوجوانان شهرهای اراک و شازند با مهدی مرادی درباره مجموعه شعر «کلاغ سه شنبه» به گفت و گو خواهند پرداخت.

«کلاغ سه شنبه» در سال 85 با تصویرگری عطیه مرکزی در شمارگان 7000 نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشرشده و در اختیار کتابفروشی ها و کتابخانه های کانون در سراسر کشور قرار گرفته است. در سال 95 پس از ده سال «کلاغ سه شنبه» در شمارگان 5000 نسخه از نو منتشر شد.

این کتاب موفقیت های بسیاری برای مهدی مرادی به دست آورد و کتاب برگزیده ی بیست و پنجمین دوره کتاب سال ایران شد. همچنین توانست کتاب برگزیده ی بخش کودک و نوجوان نخستین دوره ی جشنواره ی گام اول در اردبیل شود.

نسخه ی بریل «کلاغ سه شنبه» برای کم بینایان و نابینایان نیز پیش تر از سوی کانون چاپ شده بود و به « کتاب نامه ی رشد» و فهرست توصیفی کتاب های کتاب های آموزشی مناسب و مرتبط با برنامه ی درسی راه یافته بود.

از مهدی مرادی کتاب های « نامی برای اره ماهی»، «ساعت بدون تیک تاک»، «آوازهای سیب زمینی»، «بعضی از ما»، «رُستن با ریشه های قالی» و «پوست دیگر نمی تواند مخفی ام کند» در هر دو حوزه ی کودک و نوجوان و بزرگسال منتشرشده است.

مهدی مرادی در اهواز زندگی می کند و عضو پیوسته ی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و شورای کتاب کودک است.


نام:
ایمیل:
* نظر: