کد خبر : ۲۶۹
تاریخ انتشار : ۱۰:۴۶ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۷
مشکلات روزمره مردم در امور معیشتی و مطالبات گسترده انها از دولت، ضعفها و کم کاریهای موجود در بخش اجرایی از طرفي و وجود مدیران ناکارامد از طرف ديگر شکافها، اختلافات و یاس را میان نخبگان سیاسی و اجتماعی و همچنین توده مردم روز به روز عمیقتر ساخته...
نوشتاري از هادي حيدري
رئيس كميته سياسي سازمان معلمان خوزستان

مشکلات روزمره مردم در امور معیشتی و مطالبات گسترده انها از دولت، ضعفها و کم کاریهای موجود در بخش اجرایی از طرفي و وجود مدیران ناکارامد از طرف ديگر شکافها، اختلافات و یاس را میان نخبگان سیاسی و اجتماعی و همچنین توده مردم روز به روز عمیقتر ساخته...

 در وضعیت کنونی باز گرداندن اعتماد و امید حل مشکلات و مرارتها و پاسخ فوری به خواسته های معقول مردم بایستی از اولویتهای دولت باشد.

 برای میدانی و عملی کردن خواسته های مردم نیاز مبرم به عملکرد فوری و ضربتی، شفافیت و جامعیت دولت هست.

 پيشنهادهايي براي دولت

استفاده از اصل شایسته سالاری در ادارات و ارگانها با استفاده از نیروهای توانا و که بدون شک اثر و کارامدی ادارات دولتی را بالا می برد و از طرف دیگر باعث جلب کمک و مساعدت مردم و علی الخصوص جوانان و قشر تحصیل کرده میشود. 

از اولویتهای دیگر دولت میبایست مبارزه جدی با فساد اداری و برخورد قاطعانه با مفسدین باشد. 

اصل خویشتن داری و تعامل برای تامین منافع ملی کشور و همچنین جلوگیری از سوء استفاده بدخواهان و مخالفان دولت امری بدیهی است که همه بلا استثناء باید به ان توجه لازم را داشته باشند. 

نقش رسانه ها و شبکه های  فضای مجازی و اقشار مختلف مردم برای جلو گیری از شایعات و اخبار کذب و مخرب که به گونه ای میتواند کار دولت در امر خدمت رسانی را مخل کند بسیار مهم است. 

امید میرود در این وضعیت حساس و خطیر از دامن زدن به اختلافات دوری کنیم و دولت بایستی به طور جد و فورا با مطالبات و خواسته های به حق مردم پاسخگو باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: