کد خبر : ۲۳۳
تاریخ انتشار : ۲۲:۵۶ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
تحلیلی بر سهمیه چهارم فوتبال خوزستان در لیگ برتر؛
امیدواریم با تدبیر مدیران نفت مناطق نفت خیز جنوب و امور ورزش، حامی مالی لازم برای تیم نفت مسجدسلیمان پیدا شده و خیلی سریع تیمی قدرتمند بسته شود چرا که فردا دیر است و نباید تجربه تلخ چهار سال پیش تکرار شود.

اخبارحکمت؛ صعود نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر، خوزستان را صاحب چهارمین و بیشترین سهمیه و برابر با سهمیه تهران بزرگ گردانید. زرد پوشان مسجد سلیمانی در تمام طول فصل با اقتدار کامل و همواره  صدر جدول را در اختیار داشتند و حریفان قدرتمند خود را یکی پس از دیگری از سر راه برداشتند و در نهایت با کسب عنوان قهرمانی برای بار دوم شهر فراموش شده خود را صاحب یک سهمیه  در لیگ برتر فوتبال ایران نموده شادی مردم در ورزشگاه و در سطح شهر که با ساز و کرنا و هلهله مردم همراه بود و روزی فراموش نشدنی را برای مردم این شهر و همه مسجد سلیمانیها در سراسر ایران و جهان رقم زد.

"محمود فکری" مربی جوان نفت مسجدسلیمان با ساختن تیمی یکدست و قدرتمند و به رهبری مهاجم توانمند و باتجربه مسجد سلیمانی"میلاد میداودی" که همواره در سخت ترین شرایط با گلزنیها و پاسهای گل استثنایی خود گره گشای تیمش می شد و در انسجام و یکدلی تیم تاثیری بسزا داشت، نقشی پررنگ در قهرمانی و صعود نفت داشتند هر چند که حمایتهای مدیریت ورزش مناطق نفت خیز، مدیریت نفت منطقه مسجد سلیمان و هواداران پر شور و همیشه حاضر این تیم را نباید نادیده گرفت که همواره یاد و یاور تیم بودند.

تیم نفت مسجد سلیمان برای رسیدن به این پیروزی و موفقیت بزرگ با ۱۸ پیروزی، ۱۱ تساوی و ۵ شکست و کسب ۶۵ امتیاز سر آمد همه تیمها در لیگ دسته اول گردید و توانست تیمهای نساجی قائمشهر و بادران را پشت سر بگذارد آنچه در این زمان موجب نگرانی اهالی فوتبال و هواداران این تیم است پیدا کردن اسپانسری قوی برای این تیم است. تیم نفت در سال ۹۳  که در لیگ برتر حاضر بود بی پول ترین و کم امکانات ترین تیم حاضر در لیگ بود هیچ منبع مالی مشخصی برای نفتیها مشخص نبود و مربیان و مدیران همواره با مشکلات عدیده مالی دست بگریبان بودند امیدواریم که خیلی سریع و با تدبیر مدیران نفت مناطق نفت خیز جنوب و امور ورزش نفت حامی مالی لازم برای این تیم پیدا شده و خیلی سریع برای بستن تیمی قدرتمند استارت زده شود که فردا دیر است و باید کاری کرد که تجربه تلخ چهار سال پیش تکرار نشود.

اما دومین سهمیه خوزستان در لیگ دسته اول شهرداری ماهشهر بود که بر خلاف نفت مسجد سلیمان بسیار پر افت و خیز ظاهر شد و در نهایت رده ای بیشتر از یازدهم جدول را نتوانست بدست بیاورد ماهشهریها که در میان تعجب همگان "مجید باقری نیا " مربی فصل گذشته خود را که موفق شده بود تیم شهرداری را از  دسته دوم به لیگ یک بیاورد، بدون هیچ دلیل موجه کنار گذاشته و فصل را با"سید کورش موسوی" دیگر مربی موفق خوزستانی شروع کردند با صرف هزینه کافی تیمی پر مهره و خوب را تدارک دیدند و لیگ دسته اول را نیز خیلی خوب شروع کردند و در هفته های ابتدایی در میان  تیمهای صدر جدول جای داشتند اما هر چه به هفته های میانی نزدیک شدیم این تیم با افت محسوس و نزول کیفی چشمگیر مواجه شد. 

نارضایتی هواداران و تحت فشار قرار گرفتن مربیان و بازیکنان سرانجام به استعفای سرمربی تیم انجامید و مدیران باشگاه تصمیم به استخدام "مرزبان" گرفتند که دوران خوبی در سیاه جامگان سپری نمی کرد و با مدیران تیم مشهدی درگیری داشت.

آمدن مرزبان که سابقه صعود به لیگ برتر همراه پیکان را داشت نیز نتوانست درد شهرداری ماهشهر را دوا کند هر چند که دردسرهای آقای مرزبان خیلی کمتر از کوروش موسوی بود و همه تلاش کردند که شرایط مناسب کار را برای مربی جدید و غیر بومی خود فراهم کنند.

شهرداری ماهشهر در نهایت با کسب ۴۱ امتیاز، ۱۱ پیروزی، ۸ تساوی و ۱۵ شکست در رده یازدهم جدول لیگ دسته اول قرار گرفت. 

حال باید امیدوار بود که مدیران این تیم که اکنون با تجربه شده اند خیلی سریع با رفع نقایص فصل گذشته استارت لیگ آینده را بزنند و به دنبال ساختن تیمی بهتر و منسجم تر بروند و موجب شادی مردم شهر بزرگ ماهشهر شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر: