کد خبر : ۱۵۴
تاریخ انتشار : ۱۴:۳۹ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
در این میان اگر سازناکوکی شنیده شود و مسئولی بخواهد بر طبل تقابل و رویایی با نمایندگان مجلس بکوبد،مسیری بر خلاف منافع و مصالح مردم استان خوزستان برداشته شود. یقنیا اصرار بر ادامه این مسیر دودش به چشم همگان خواهد رفت.
به باور بسیاری از صاحبنظران و تحلیلگران مسائل استان، خوزستان در شرایط حساس و ویژه ای قرار دارد. همگان به این باور رسیده اند که حلقه مفقوده پیشرقت و توسعه همه جانبه استان خوزستان همدلی، همگرایی و وفاق میان همه مسئولان ، نمایندگان مجلس و مردم استان است.

در این میان اگر سازناکوکی شنیده شود و مسئولی بخواهد بر طبل تقابل و رویایی با نمایندگان مجلس بکوبد،مسیری بر خلاف منافع و مصالح مردم استان خوزستان برگزیده است. یقنیا اصرار بر ادامه این مسیر دودش به چشم همگان خواهد رفت. 

خبرهایی که این روزها از تقابل و تنش میان نمایندگان مجلس با یکی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان به گوش می رسد خبرهای خوشایندی نیست. چندی پیش شنیده شد که جلسه این مدیرکل اجرایی با رییس جدید مجمع نمایندگان استان خوزستان و نماینده مردم شادگان به تنش و مشاجره لفظی کشیده شد. در هفته گذشته نیز در حاشیه مراسم کلنگ زنی یک پروژه در هفتکل بگومگوهایی میان این مدیرکل و نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی پیش آمد که شرح حال به تفصیل در مطلب قبلی داده شد. 

آنچه بسیاری از مردم و نخبگان و دلسوزان استان خوزستان را نگران کرده است ادامه این تنش ها و مشاجره های بدون نتیجه این مدیرکل اجرایی با نمایندگان مجلس خوزستان است. براستی آقای مدیرکل به تبعات و عواقب جبران ناپذیر ادامه این سیاست اندیشیده است؟ آیا باید منافع استان  قربانی این تنش ها و مشاجرات و کرکری خواندن ها شود؟ در شرایطی که آرامش و تمرکز روی معضلات و مشکلات عدیده ای استان خوزستان است و از استاندار تا مدیران اجرایی و نمایندگاه همه و همه بدنبال اجرای مصوبه بی نظیر دولت دکتر روحانی در حوزه زیرساخت های استان خوزستان هستند هرگونه حاشیه پردازی و جنجال آفرینی و برهم زدن آرامش استان اقدامی است بر خلاف منافع و مصالح مردم استان خوزستان و قطار توسعه استان را با چالش مواجه می کند.

به عبارتی دیگر تعامل و همسویی مسئولان و نمایندگان مجلس مسیر پرسنگلاخ توسعه استان را هموار می کند. همگرایی این دو رکن مهم می تواند چراغ امید را در جهت حل مشکلات و چالش های استان خوزستان روشن نگه دارد. نمایندگان مجلس می تواند با رایزنی ها و لابی های گسترده خود با مراکز تصمیم گیرنده در دولت و نهادهای دیگر حاکمیتی ، منابع و اعتبارات و پروژه های مهم و تاثیرگذاری به استان اختصاص دهند. حال که شاهد تلاش های شبانه  روزی و برنامه ریزی مدون استاندار شریعتی و عزم دولت دوازدهم و نمایندگان مجلس استان خوزستان  در جهت حل معضلات زیرساختی و زیربنایی استان خوزستان هستیم ، شایسته نیست برخی مدیران اجرایی استان خواسته یا ناخواسته سد راه مسیری باشند که می تواند  استان را از چالش ها و مشکلات موجود خارج کند و خوزستان به جایگاه اصلی که شایسته مردمان نجیب ، صبور و ایثارگر آن است برساند. 
نام:
ایمیل:
* نظر: